• 2010-04-24

Agnieszka Przełomiec w Galerii Qadrat

W dniach od 23 kwietnia do 12 maja 2010 roku w warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Qadrat odbędzie się wystawa malarstwa Agnieszki Przełomiec zatytułowana Droga. Według Joanny Dembowskiej, w twórczości Agnieszki Przełomiec wyraźnie zauważalny jest wpływ grafiki warsztatowej. Jej abstrakcyjne prace charakteryzuje wąska paleta nasyconych,  często kontrastujących ze sobą barw, a przedstawiane na nich tematy, pośród pozornie szybkich pociągnięć miękkiego pędzla, prezentują przemyślaną konstrukcję wewnętrzną.

Agnieszka Przełomiec, wystawa "Droga" (źródło: materiały prasowe)

Agnieszka Przełomiec, wystawa "Droga" (źródło: materiały prasowe)

Artystka mówi o sobie i o tym, skąd tytuł wystawy – Abstrakcje, które maluję są odzwierciedleniem moich głębokich przeżyć, są moją wewnętrzną drogą zmagania się z lękami, problemami i traumami, i jednocześnie rodzajem katharsis.

Agnieszka Przełomiec zdobyła dyplom w pracowni litografii (Uniwersytet M. Curie – Skłodowskiej, 1994 roku), co wyraźnie odzwierciedla się w jej pracach. Znakomity warsztat malarski to efekt charakterystycznego dla grafików perfekcyjnego niemal opanowania kompozycji obrazu i płaszczyzny. Przyglądając się jej pracom, trudno mówić o przypadku – decyzje artystki są świadome, budują płaskie, lecz przemyślane formy malarskie.

Malarka ma na swoim koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, w Polsce, przede wszystkim w galeriach olsztyńskich, oraz w Portugalii, w której jak sama twierdzi, jest zakochana.

Wystawa Droga – malarstwo Agnieszko Przełomiec
23 kwietnia – 12 maja 2010 roku,
Wernisaż 23 kwietnia 2010 roku, godz. 19.00
Galeria Sztuki Współczesnej Qadrat,
Ul. Krakowskie Przedmieście 13, 00 – 071 Warszawa

Dodaj komentarz