1. Festiwal Przygody Mandragon w Warszawie

W dniach od 23 do 25 kwietnia 2010 roku, w Centrum Łowicka w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Przygody Mandragon pod hasłem: Azja i Oceania — pomiędzy wschodem a zachodem słońca. Festiwal adresowany jest do podróżników oraz osób, które interesują się szeroko pojętym Bliskim i Dalekim Wschodem. Wydarzenie ma być świętem podróży, przygody, dobrego reportażu i dokumentu, które przybliży widzom azjatycką kulturę i styl życia.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

W programie imprezy znajdą się prezentacje filmów, slajdów, koncerty, pokazy sztuk walki, pokazy tańca, degustacje kuchni orientalnych, wystawy fotograficzne, a także cykl spotkań z podróżnikami i autorami książek reporterskich (min. Jackiem Hugo-Baderem, Maxem Cegielskim i Piotrem Balcerowiczem). Partnerami Festiwalu są Polska Akcja Humanitarna, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Totutotam oraz Centrum Łowicka.

Festiwal Przygody Mandragon będzie imprezą adresowaną do miłośników podróży, dobrego reportażu, fotografii, filmu oraz osób zainteresowanych odkrywaniem egzotycznych kultur i tych, którzy są po prostu ciekawi świata.  Wydarzenie ma być okazją do świętowania wszelkich aspektów związanych z podróżowaniem i przygodami, a także sposobem na zdobywanie wiedzy o innych krajach.

Organizatorzy chcą uzyskać efekt multikulturowej fuzji, posługując się różnymi środkami wyrazu, ukazującymi tradycje i kulturę wschodniego regionu, z odmiennych perspektyw, w szczególności poprzez rozmowę, obraz, słowo pisane, sztukę lub inne działania. Naszym marzeniem jest wypromowanie festiwalu trwającego (w kolejnych edycjach) przez cały tydzień, który stanie się wizytówką Warszawy, przyciągającą do miasta ludzi z całej Polski, a nawet Europy.

Dodaj komentarz