• 2010-04-21

15. edycja Portu Wrocław

23 i 24 kwietnia 2010 roku już po raz 15. Wrocław zamieni się w stolicę światowej poezji. Jubileuszowy Port Wrocław 2010 odbędzie się pod tajemniczym, ale jakże aktualnym hasłem Czytaj w trójwymiarze i będzie okazją do wspomnień i podsumowań, ale także do nowych wyzwań i doświadczeń literackich.

Materiał promocyjny organizatora

Materiał promocyjny organizatora

Bez wątpienia znakiem rozpoznawczym Portu Wrocław stała się przyznawana od 2008 roku nagroda poetycka Silesius, a wyróżnieni tą nagrodą – Krystyna Miłobędzka, Andrzej Sosnowski oraz Julia Szychowiak będą gośćmi tegorocznego festiwalu.

Wśród najciekawszych wydarzeń imprezy znajdzie się finał projektu Poeci na nowy wiek, a także wystawa fortowo-portowych pamiątek przekazanych przez czytelników i uczestników wszystkich festiwali, której tytuł 14:44 jest równie intrygujący, co sama ekspozycja. Portu mogą nam zazdrościć na całym świecie, bowiem jest to jeden z największych i zarazem nielicznych festiwali literackich, któremu udaje się zgromadzić w jednym miejscu i czasie wszystkich zainteresowanych poezją. Ponadto w ciągu tych 15 festiwalowych lat Wrocław gościł wybitnych twórców, m.in. z Austrii, Białorusi, Irlandii, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Ten jubileuszowy rok natomiast, będzie należał do Węgrów.

Podczas organizowanej przez Biuro Literackie imprezy będzie można uczestniczyć w prawdziwym święcie poezji. Święcie, w którym uczestniczyli i uczestniczą tak wybitni twórcy, jak stale współpracujący z Biurem Literackim Tadeusz Różewicz, Krystyna Miłobędzka, Jacek Dehnel czy Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki nagrodzony w 2009 roku Literacką Nike za wydaną w Biurze Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach. Wszystkim, którzy w tym wyjątkowym roku zawiną do Portu Wrocław, życzę niezapomnianych wrażeń i poetyckich wzruszeń.

Portu mogą nam zazdrościć na całym świecie, bowiem jest to jeden z największych i zarazem nielicznych festiwali literackich, któremu udaje się zgromadzić w jednym miejscu i czasie wszystkich zainteresowanych poezją” – pisze w szkicu rekomendującym i zapowiadającym 15. edycję Portu Wrocław prezydent Rafał Dutkiewicz.

15.edycja Portu Wrocław
23 – 24 kwietnia 2010 roku

Dodaj komentarz