• 2010-04-19

Koncert Chopin. Muzyka- Młodość w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przełożony z 11 kwietnia 2010 roku koncert Chopin. Muzyka- Młodość z udziałem wirtuoza fortepianu Waldemara Malickiego odbędzie się w poniedziałek, 3 maja 2010 roku o godzinie 16.00 w kinie Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będzie stanowił dodatkowy element obchodów 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wpisze się równocześnie w trwające na całym świecie obchody Roku Chopinowskiego zorganizowane w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora.

Razem z dowcipnie opowiadającym o młodości Fryderyka Chopina i wykonującym jego wczesne utwory Waldemarem Malickim wystąpią zaproszeni przez niego artyści. Będą to pochodząca z Chmielnika mezzosopranistka Magdalena Idzik, wiolonczelistka Małgorzata Krzyżanowska oraz związana rodzinnie z Ostrowcem Świętokrzyskim pianistka Joanna Morycińska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, która edukację rozpoczęła w ostrowieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. W jej wykonaniu usłyszymy mazurka a-moll, etiudę c-moll i balladę g -moll.

Wystąpi także inny absolwent ostrowieckiej PSM ,uczący się obecnie w kieleckiej PSM II stopnia Jakub Kitowski. Podopieczny znanego pianisty i pedagoga Artura Jaronia wykona etiudę Ges-dur i mazurka a- moll. W koncercie weźmie udział także czworo obecnych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jagoda Niemczycka z klasy V6 prowadzonej przez Karinę Owsepian zagra mazurka C-dur. Podopieczna Barbary Wójcik- Aleksandra Wiącek z klasy VI6 wykona poloneza g-moll. Uczeń tej samej klasy, Tomasz Kwapisz przygotowany do występu przez Annę Chajską zagra walca h-moll i preludium c-moll. Uczennica Anny Baran- Aleksandra Żuk z klasy V6 zaprezentuje preludium e-moll.

Udział absolwentów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia sprawi, że koncert będzie połączeniem znakomitej zabawy gwarantowanej przez Waldemara Malickiego oraz promocji utalentowanej ostrowieckiej młodzieży.

Chopin. Muzyka- Młodość
Waldemar Malicki
Kino Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim
3 maja 2010 roku
godzina 16.00

Dodaj komentarz