• 2010-04-15

Pokaż swój film na Festiwalu Kameralne Lato!

Do 10 maja 2010 roku można nadsyłać filmy do selekcji festiwalu 3. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO – RADOM 2010. Rozpoczął się także nabór na festiwalowe warsztaty filmowe.

Materiał promocyjny organizatora

Materiał promocyjny organizatora

Tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO w Radomiu to trzecia odsłona kulturalnego wydarzenia, w którym młodzi zdolni artyści znajdują miejsce na prezentację i rozwijanie swoich umiejętności oraz wymianę doświadczeń z innymi adeptami sztuki filmowej. Impreza jest połączeniem warsztatów dla młodzieży z konkursem filmów niezależnych, panelami dyskusyjnymi oraz otwartymi pokazami filmowymi.

Festiwal KAMERALNE LATO odbędzie się w dniach 28 czerwca – 4 lipca 2010 r. w Radomiu, natomiast pokazy filmów Konkursu Głównego będą miały miejsce w terminie 1-3 lipca 2010 roku w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Autorzy najciekawszych produkcji, będą mogli nie tylko powalczyć o wyróżnienia i cenne nagrody, ale także zdobyć nominacje do prestiżowej Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – przyznawanej co roku najzdolniejszym twórcom i najlepszym filmom niezależnym powstałym w Polsce. W tym roku po raz pierwszy można zgłaszać również filmy studenckie

Do 10 maja 2010 roku można także zgłaszać się na warsztaty filmowe podczas Festiwalu KAMERALNE LATO. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy filmowej poprzez połączenie zajęć teoretycznych i praktycznych, których zwieńczeniem będzie realizacja krótkich form filmowych. Warszaty składać się będą z cyklu wykładów otwartych, prowadzonych przez przedstawicieli branży filmowej i telewizyjnej, a także ćwiczeń praktycznych z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, reżyserii światła, inscenizacji przestrzeni w filmie oraz aktorstwa, montażu i postprodukcji.

Najważniejszym elementem warsztatów jest jednak realizacja własnych etiud filmowych – młodzi ludzie będą mieli okazję stworzyć zgraną ekipę filmową i przy użyciu profesjonalnego sprzętu filmowego zrealizować własne, autorskie filmy krótkometrażowe.

3. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO – RADOM 2010
10 maja 2010 roku

Dodaj komentarz