• 2010-04-07

Premiera Madame Bovary

17 kwietnia 2010 roku na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie odbędzie się premiera Madame Bovary Gustawa Flauberta w reżyserii Radosława Rychcika. W roli tytułowej Joanna Drozda.

Rys. Bartek Arobal

Rys. Bartek Arobal

Emma Bovary – zakochana histeryczka, chimeryczna święta i dziwka. Bohaterka upiornej baśni o buncie wobec gwałcącego wolność i wysysającego energię porządku międzyludzkich relacji i zależności. Kobieta nieświadoma własnej siły, mogącej kruszyć konwenanse; zagubiona we własnych namiętnościach, hedonistycznych żądzach i instynktach. Uchwycona w wiecznym pragnieniu i staraniu. Jej pożądanie zamiera w apatii i chorobie lub kulminuje w histerii, popychając ją ku całkowitemu zatraceniu. W miłości, w seksie, religii i śmierci.

Światem w przedstawieniu Radosława Rychcika rządzą ludzie zredukowani do swoich manii, ale i podporządkowani nieuchronności zdarzeń. Owładnięci obsesją uzasadniania swoich światopoglądów, zamieniają się w kreatury dążące do pochwycenia ciała i duszy Emmy Bovary we własne wyobrażenia. A ona pragnie zrealizować swoją najwspanialszą fantazję – stać się świętą. To hipnotyczny świat melodramatycznej wzniosłości, okrutnej miłości, strachu i fatum.

Występują: Joanna Drozda, Dobromir Dymecki (gościnnie), Adam Graczyk, Natalia Kalita, Henryk Niebudek, Piotrek Polak, Miłogost Reczek, Piotr Siwkiewicz, Marcin Tyrol.

17, 18 kwietnia, godz. 19.00 i 19 kwietnia, godz. 20:00

Dodaj komentarz