• 2010-04-07

Nils Petter Molvaer w Szczecinie

21 kwietnia 2010 roku o godzinie 19.00 w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza  odbędzie się koncert Nilsa Pettera Molvaera z  Norwegii otwierający 7 edycję festiwalu Szczecin Music Fest.

Nils Petter Molvaer obok Jana Garbarka jest najbardziej znanym reprezentantem norweskiego jazzu. Swój pierwszy solowy krążek nagrał w roku 1997 – była to słynna płyta Khmer wydana przez legendarną wytwórnię ECM. Wielki sukces płyty sprawił, że od razu zaliczono go do elity jazzowo-elektronicznych wizjonerów i współtwórców nowego stylu jakim był nu-jazz.

Choć jest trębaczem to jego muzyczne inspiracje są niezwykle szerokie, artysta wymienia obok siebie tak różnych wykonawców jak Billie Holiday, Miles Davis, Don Cherry, Brian Eno czy Bill Laswell. Molvaer świetnie łączy swe muzyczne fascynacje, tworząc wysublimowaną mieszankę jazzu, przystępnej elektroniki i dubu. W Szczecinie artysta wystąpi w trio, a koncert ubarwią kreowane na żywo wizualizacje.

Na festiwalu Szczecin Music Fest prezentowana jest muzyka artystów z całego świata, różnych stylów i gatunków muzycznych, którzy czerpią z regionalnych tradycji muzycznych. Podczas tegorocznych koncertów wystąpią muzycy tacy jak:

  • Mulatu Astatke z Etiopii
  • Mariza z Portugalii
  • Gotan Project z Argentyny
  • Paco de Lucia z Hiszpanii

Szczecin Music Fest
Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza
21 kwietnia 2010 roku

Dodaj komentarz