FARBSAFARI – safari w  nowoczesnej miejskiej dżungli

10 kwietnia 2010 roku w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Farbsafari. To prezentacja prac streetartowców, będąca podsumowaniem festiwalu Focus. W ramach wydarzenia zagrają SOBOLEVSKY [Beat That Night/Kick Beat] i RADIO KUMOR, a Sushi.TV zaprezentuje swoje umiejętności na żywo, malując płótno.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

FARBSAFARI – Streetart Between Dresden and Wrocław to pierwsza ekspedycja streeartu z Drezna do Wrocławia. W najbliższą sobotę w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze odbędzie się wernisaż wystawy podsumowującej niemiecko-polski Festiwal Sztuki Ulicznej Fokus i międzynarodowych warsztatów Urban Script Europe.

Wystawa w formie kolażu z płócien, fotografii i malowideł ściennych ukazuje sztukę uliczną jako safari w  nowoczesnej miejskiej dżungli. Streetart jawi się w niej jako spór między ilustracją a abstrakcją. 10 kwietnia obejrzeć będzie można prace takich artystów jak: Sainer (Polska), 1010, Zonenkinder, Koolski (wszyscy z Hamburga), Jens Besser (Drezno), Syru (Lipsk) i Sushi.TV (Weisswasser).

Na Farbsafari zostaną również zaprezentowane wyniki tygodniowych warsztatów Urban script europe, które odbyły się w sierpniu 2009 na terenie Schlachthof w Goerlitz jako impreza towarzysząca Festiwalowi Focus. Artyści z 5 krajów stworzyli na terenie Zgorzelca wielkoformatowy mural. Przestrzenie postindustrialne na granicy polsko – niemieckiej były przy tym symbolem wycofywania się wielu streetartowców z ulicy do pustych fabryk, gdzie mogą bez przeszkód pracować nad swoimi dziełami.

Podczas wernisażu Sushi.TV zaprezentuje swoje umiejętności tworząc prace na żywo. Imprezie towarzyszyć będą prezentacje filmów i sety muzyczne w wykonaniu SOBOLEVSKY’ego [Beat That Night/Kick Beat] i RADIO KUMOR. Na miejscu będzie można również podyskutować z  twórcami projektów i artystami.

Wernisaż wystawy  Farbsafari
10 kwietnia 2010 roku, godz. 19.00
Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5/1, Wrocław

Dodaj komentarz