• 2010-04-06

My Lovely Villa

15 kwietnia 2010 roku w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się drugie z trzech odsłonięć wydarzenia My Lovely Villa. Projekt realizowany jest przez Łukasza Obałka - studenta V roku wydziału malarstwa katowickiej ASP, który zajmuje się instalacją, performance, rzeźbą oraz malarstwem oraz Piotra Pająka – absolwenta  kierunku grafiki warsztatowej w katowickiej ASP.

Łukasz i Piotr- ekstra i introwertyk, nadaktywność i wyciszenie, ogień i woda. Łączy ich niezgoda na banalną codzienność i rutynę. Mają skłonności egocentryczne. Są przekonani, że świat kręci się wokół nich. Metaforycznie pokazują to w ciekawej realizacji zatytułowanej active/dynamic. Chcą być dynamiczni i aktywni, chcą być nieustannie oszołomieni. Mają postawę kontestującą zastaną rzeczywistość instytucjonalną, społeczną i artystyczną. Choć jest to bardzo trudne starają się być za wszelka cenę oryginalni.

Postawa ta przywiodła ich do idei wybudowania dla siebie domu, w moim odczuciu, manifestacji niezależności. Jaki to będzie dom? Trudno powiedzieć na podstawie kilku szkiców i roboczej makiety. Pewny jest budulec – w ostatnim czasie zebrali sporo materiału – w całości z odzysku – wszak wszystko można przebudować, a nawet należy to zrobić. Wiadomo również, że placem budowy będzie Galeria Szyb Wilson. Bez wątpienia istotny będzie proces budowy. Wznoszenie owego domu będzie czasem stopniowego odgradzania się autorów, do momentu całkowitej izolacji od otaczającej rzeczywistości – przepełnionej cudzymi ideami, z którymi przecież starają się zerwać. Chcąc podkreślić znaczenie owego procesu organizują uroczyste rozpoczęcie budowy, a następnie zapraszają na świętowanie jej poszczególnych etapów. W ten sposób trud ich fizycznej pracy w czasie całej realizacji nabierze charakteru performensu budowania własnej tożsamości (…) - Lesław Tetla

Termin wystawy: 31.03 – 3.05.2010 r
patr1: 31.03 godz 19.00
part2: 15.04 godz 19:00
part3: 30.04 godz 19:00

Galeria Szyb Wilson
Ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice

tel. 032 730 32 20

fax. 032 730 32 25

www.szybwilson.org

Dodaj komentarz