• 2010-04-06

Michał Budzyński – Barwy świata przyrody

7 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej odbędzie się wernisaż wystawy Michał Budzyński – Barwy świata przyrody.

Copyright Michał Budzyński, Skute lodem,  wyróżnienie w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2009

Copyright Michał Budzyński, Skute lodem, wyróżnienie w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2009

Michał Budzyński z Buczkowic – uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej – jako jedyny Polak ma na koncie trzykrotne wyróżnienie w prestiżowym konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year / Fotografia dzikiej przyrody, organizowanym corocznie od 1964 roku przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wyróżniona w obecnej edycji konkursu fotografia pt. Skute lodem powstała na terenie okalającym zbiornik wody pitnej w przepięknej pod względem przyrodniczym Dolinie Wapienicy. Dzięki zezwoleniu na wejście w obszar zamknięty, administrowany przez bielską spółkę AQUA SA, fotograf mógł wykonać unikalne czarno-białe zdjęcie.

Pasja fotografowania przyrody ogarnęła Michała już w gimnazjum. Najpierw nawiązał kontakty z internetowymi grupami dyskusyjnymi, gdzie prezentował i poddawał ocenie swoje prace. Bardzo szybko związał się z forum internetowym zrzeszającym fotografików działających w strukturach Związku Polskich Fotografów Przyrody, został członkiem stowarzyszenia, następnie moderatorem forum. Szybko zaczął uczestniczyć w plenerach organizowanych pod auspicjami ZPFP w Parkach Narodowych, wędrował z aparatem, wysyłał swoje zdjęcia na światowe konkursy fotograficzne. Z sukcesami – otrzymywał zarówno międzynarodowe jak i krajowe wyróżnienia, wygrywał w konkursach fotografii przyrodniczej. Za swój największy sukces uważa jednak trzykrotnie uzyskane wyróżnienie na konkursie londyńskim.

Wystawa Barwy świata przyrody składa się z 25 fotografii ukazujących rodzimą dziką przyrodę. Wiele z nich było już nagradzanych w prestiżowych konkursach fotograficznych na świecie i w Polsce.

Organizator: Galeria Bielska BWA
Miejsce: Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
Wystawa trwa: 08.04.2010 r. – 03.05.2010 r. (kawiarnia Aquarium)
Wernisaż: 07.04.2010 r., godz. 18.00
W wystawie uczestniczą: Michał Budzyński

Dodaj komentarz