• 2010-04-06

Królowe Brytanii

25 kwietnia 2010 roku o godz. 18.00 w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbędzie się premiera przedstawienia Królowe Brytanii w reż. Przemysława Wojcieszka.

Przemysław Wojcieszek to jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich twórców filmowych i teatralnych młodego pokolenia (laureat m.in. Paszportu Polityki, Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Lauru Konrada, głównej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje). Przez krytyków uznawany jest za przenikliwego, błyskotliwego i odważnego kronikarza rzeczywistości widzianej z pespektywy Polski B. Jego najnowsza sztuka napisana została dla Teatru Powszechnego w Radomiu.

Królowe Brytanii to opowieść o dziewczynie, która wraca z Wysp i chce wyrównać stare rachunki. Częścią jej planu jest zabójstwo byłego kochanka. Historia trochę tarantinowska, próbująca jednocześnie opisać współczesny świat – nieuchwytny, chaotyczny, podlegający nieustannej zmianie, za którym bezskutecznie gonimy i który ciągle nam umyka. Reżyser za pomocą wytartych filmowych klisz próbuje opowiedzieć współczesną, a zarazem bardzo uniwersalną historię. O zemście, miłości, ofierze i o tym, że warto żyć. Bo warto.

Premierowe spektakle: 23-24 kwietnia godz. 18.00
Premiera studencka: 25 kwietnia godz. 18.00

Dodaj komentarz