• 2010-04-03

Polska i niemiecka kultura w dialogu

15 kwietnia 2010 roku o godzinie 12.00 w katowickim Jazzclubie Hipnoza w ramach projektu HAUSbesuchespotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu odbędzie się spotkanie z Arturem Beckerem – niemieckojęzycznym prozaikiem, poetą, eseistą.

Autor ma polskie pochodzenie, urodził się w Bartoszycach na Mazurach, a od 1985 roku mieszka w Niemczech. Był między innymi stypendystą Willi Decjusza w Krakowie, w 2009 roku otrzymał niemiecką nagrodę literacką im. Adelberta von Chamisso. W programie spotkania zaplanowano odczyt przez autora fragmentów książki Kino Muza i rozmowę, która poprowadzi Krzysztof Krawat, krytyk i publicysta z Katowic.

Cykl HAUSbesuchespotkania DOMowe. Polska i niemiecka kultura w dialogu. przybliża szerokiemu gronu odbiorców tematykę wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentuje dokonania w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej jak i polskiej.  Ma również na celu inspirowanie uczestników do zastanowienia się nad swoją  tożsamością oraz prześledzenia obecnego rozwoju kulturalnego w Niemczech. Referenci zapraszani do udziału w projekcie to niemieccy twórcy kultury, którzy urodzili się w Polsce lub odwrotnie.

Jazzclub Hipnoza
plac Sejmu Śląskiego 2
15 kwietnia 2010 roku

Dodaj komentarz