Dobre wszystko co dobre w Warszawie

8 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00 w  warszawskiej Galerii przy Automacie odbędzie się wernisaż wystawy Bartka Jarmolińskiego Dobre wszystko co dobre - czyli o wizerunku Polaków robiących karierę na Zachodzie.

Materiały promocyjne organizatora

Materiały promocyjne organizatora

Do cyklu zdjęć Polski export Bartka Jarmolińskiego  – czyli wąsatego, dotąd anonimowego Polaka, patrzącego z okładek znanych pism, dołączony został film Ein kunstler aus Polen-ein gutes produkt oraz seria kilkunastu obrazków-miniatur Wyroby własne, które są zafoliowane jak produkty dostępne w markecie. Takie jest przesłanie i zamierzone, antykomercyjne działanie tych prac.

Seria zdjęć Polski export dotyczy autentyczności gazetowych okładek, gdzie anonimowy bohater staje się rozpoznawalny. Ma możliwość sterowania i kreowania swojego wizerunku, za którym nie zawsze musi kryć się rzeczywista wartość.

W Polskim exporcie fikcja zostaje zmieszana z rzeczywistością. Video obrazuje natomiast performance (Galeria Zero-Berlin) gdzie artysta w obecności gości sprzątał galerię, myjąc witrynę i podłogi. Jest to mit Polaka, który jest dobry, szybki i tani. Po sprzątnięciu Jarmoliński zasiada na ekspozycji z podpisem tytułowym, jako dobry polski produkt, którego warto z wyżej wymienionych względów zatrudnić.

Wystawa będzie czynna od 9 do 25 kwietnia 2010 roku.

Wszystko dobre co dobre,
Bartek Jarmoliński,
Warszawa,
Galeria przy Automacie,
8 kwietnia 2010 roku,
godzina 18.00.

Dodaj komentarz