• 2010-03-31

Złote Mrówkojady – Gala Filmu Niezależnego w Lublinie

W dniach od 9 do 10 kwietnia 2010 roku, w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka w Lublinie odbędzie się 4. Lubelska Gala Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady 2010. Festiwal składa się z konkursu filmów  amatorskich i etiud studenckich oraz Gali rozdania nagród. Gala to część artystyczna Festiwalu. Ukoronowaniem jej będzie wręczenie statuetek Złotego Mrówkojada zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach.

Plakat Gali Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady

Plakat Gali Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady

Również Publiczność będzie mogła przyznać nagrodę swojemu ulubionemu filmowi. Organizatorzy przyznają również  tradycyjną statuetkę w wymyślonej przez siebie kategorii. W 2009 roku była to nagroda dla najlepszego filmu bez Bogusława Lindy.

Lubelską Galę Filmu Niezależnego wyróżnia humorystyczne podejście do tematu. Bawimy się konwencją gali, parodiujemy znane ceremonie. Uważamy, że za pośrednictwem filmów, które przesyłają nam autorzy można znakomicie komentować otaczającą nas rzeczywistość i opowiedzieć widzom o rzeczach ważnych dla każdego człowieka. Doceniamy każdego, kto próbuje wyrazić siebie poprzez kino niezależne i nagradzamy tych, którzy robią to najlepiej. Złoty Mrówkojad to nagroda przyznawana przez pasjonatów dla pasjonatówmówią organizatorzy.

Filmy zakwalifikowane do Konkursu Etiud Studenckich i Konkursu Filmów Amatorskich oceniać będzie jury w składzie: Natasza Ziółkowska-Kurczuk, Grzegorz Linkowski, Michał J. Zabłocki. Jury ogłosi werdykt podczas Gali rozdania nagród 10 kwietnia.

Natasza Ziółkowska-Kurczuk – reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarka, współpracowała między innymi z TVP Lublin, Polskim Radio w Poznaniu i Koszalinie, Tygodnikiem Wprost.

Grzegorz Linkowski – reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Rozstaje Europy, doradca Prezydenta Miasta Lublin do spraw Funduszu Filmowego.

Michał J. Zabłocki – kierownik produkcji, producent, scenarzysta, wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, autor publikacji o tematyce filmowej.

9 – 10 kwietnia 2010 roku,
4. Lubelska Gala Filmu Niezależnego Złote Mrówkojady 2010
Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka w Lublinie

Dodaj komentarz