Konkurs SKM: Wolność kultury

Do 30 kwietnia 2010 roku można nadsyłać projekty graficzne nadruku na pociąg SKM inspirowane mottem Wolność Kultury, Kultura Wolności. Jest to motto pod którym Gdańsk, wraz z Metropolią, ubiega się o zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zwycięski projekt będzie eksponowany przez dwanaście miesięcy na jednym ze składów Szybkiej Kolei Miejskiej.

Zdjęcie wagonu Szybkiej Kolei Miejskiej "Cztery Sezony Kulturalne"

Zdjęcie wagonu Szybkiej Kolei Miejskiej "Cztery Sezony Kulturalne"

Dodatkowo autor projektu otrzyma nagrodę w wysokości 4000 zł. Konkurs ma otwartą formułę, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Organizatorami konkursu są Biuro Gdańsk i Metropolia – Europejska Stolica Kultury 2016 kandydat i PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.

Jest to kolejna odsłona akcji, tym razem w formie otwartego konkursu, w czasie której powstają artystyczne interpretacje motta Wolność Kultury, Kultura Wolności. Wcześniejsze prace można zobaczyć w internetowej galerii znajdującej się na stronie projektu Gdańsk i Metropolia – ESK 2016.

Motto kandydatury Gdańska Wolność Kultury, Kultura Wolności pojawi się na jednym ze składów SKM, ponieważ popularna Szybka Kolej Miejska jest symbolem integracji obszaru metropolitalnego. Łączy ze sobą nie tylko Gdańsk, Sopot i Gdynię, jej trasa spina również cały obszar metropolitalny.

Ogłoszony właśnie konkurs to nie pierwsza inicjatywa biura Gdańsk 2016 związana z SKM. Do końca marca 2010 roku mieszkańcy mogą zobaczyć na trasie SKM skład, na którym promowane są wybrane wydarzenia kulturalne w Gdańsku i Metropolii obejmujące cztery sezony kulturalne.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej projektu Gdańsk i Metropolia – ESK 2016.

Dodaj komentarz