• 2010-03-30

The Poise Rite śpiewa Dyckiego

15 kwietnia 2010 roku podczas 15. edycji Festiwalu Port Wrocław 2010 z akustycznymi wersjami utworów, pisanych do tekstów Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego wystąpi The Poise Rite.

The Poise Rite

The Poise Rite

Nasz ko ncert na festiwalu Port Wrocław to kontynuacja zabawy z muzyką akustyczną sprzed 10 lat. Teraz nadarzyła się okazja aby do tego wrócić. Niedawno mój znajomy polecił mi wiersze Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego, mówiąc że są bardzo Poise Rite-owe. I tak się zaczęło. Kilka bardzo pozytywnych maili z Eugeniuszem w sprawie tekstów i zabraliśmy się do pracy. W tej chwili korzystam z jego zbioru wierszy Peregrinary, który ukazał się w USA. W sumie ciągle nie wiem jaką formę ten projekt przyjmie i dokąd nas poprowadzi, ale zdecydowanie będzie bardzo akustycznie. Coś ala Kings of Convenience, ale bardziej surowo. Podczas koncertu na pewno przemycimy też coś z własnej twórczości – mówi Bartłomiej Zaborowski, wokalista i gitarzysta zespołu The Poise Rite.

Formacja, której twórczość określana jest jako mieszanka rocka i indie- popu, jest pierwszym w historii polskim zespołem, który wystąpił na kultowym festiwalu Glastonbury w Anglii.

Zespół gościł również na największych polskich festiwalach m.in.: Heineken Open’er Festival oraz MFT Malta w Poznaniu. Uznanie środowiska muzycznego zdobył też ich koncert podczas OFF Festival 2008 w Mysłowicach.

Komu nie będzie dane posłuchać występu we Wrocławiu, będzie miał okazję na spotkanie z zespołem 22 maja w Warszawie w Centrum Łowicka na koncercie organizowanym przez wydawnictwo Biuro Literackie.

Dodaj komentarz