• 2010-03-30

Kwartet Bozzio, Holdsworth, Levin, Mastelotto w Katowicach

25 kwietnia 2010 roku w Mega Club w Katowicach w ramach europejskiej trasy koncertowej wystąpi kwartet Bozzio, Holdsworth, Levin, Mastelotto. Kwartet Bozzio, Holdsworth, Levin, Mastelotto zaprezentuje polskiej publiczności najlepsze rockowo – fusion jazzowe improwizacje.

Terry Bozzio

Terry Bozzio

Zespół wyróżnia się całkowicie nowatorską koncepcją koncertowania. To co usłyszymy podczas popisów mistrzów swoich instrumentów to niepowtarzalna muzyka powstająca spontanicznie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu na koncertach zespołu nie usłyszymy dwa razy tych samych dźwięków. Jest to druga seria występów supergrupy. Pierwszą wspólną trasę koncertową zagrali w Japonii jesienią 2009 roku.

Twórcy HoBoLeMa wcześniej występowali już wspólnie ze sobą w różnych składach np.: Holdsworth i Bozzio byli członkami dwóch różnych wersji UK. Levin i Bozzio nagrali wspólnie kilka godnych uwagi albumów. Mastelotto i Levin występowali razem w King Crimson, Stick Men i Kalifornijskim Trio Gitarowym.

Tony Levin, członek King Crimson, Yes, Pink Floyd, wybitny basista, który nie ogranicza się wyłącznie do gitary basowej, gra również na nietypowym dwunastostrunowym instrumencie, zwanym Chapman Stick i jest niestrudzonym propagatorem już od wielu lat. Jest to nowatorska gitara basowa, umożliwiająca wydobywanie dźwięków przy użyciu niestandardowej techniki gry zwanej funk fingers, wynalezionej właśnie przez Levina.

Allan Holdsworth uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie bez problemu odnajduje się w stylistykach jazzu, fusion, czy rocka progresywnego. Poza wieloma albumami wydanymi pod własnym nazwiskiem, z których najciekawsze pochodzą z lat 80’tych muzyk współpracował z takimi instrumentalistami, jak: Bill Bruford (razem w zespole UK), Soft Machine, Gong, Tony Williams, Jean-Luc Ponty i wielu innych.

Terry Bozzio gra na najbardziej rozbudowanym i urozmaiconym zestawie perkusyjnym na świecie: 21 stopek podłączonych m.in. do 8 centralek, cała oktawa gongów strojonych, 48 talerzy, 25 strojonych tomów. W sumie 35 bębnów strojonych (centrale, werble, tomy). Specjalnie zaprojektowana rama perkusyjna.

Bozzio traktuje swój zestaw perkusyjny jako instrument w pełni melodyczny. Dzięki temu może występować jako solista zapewniając publiczności pełnię doznań nie tylko rytmicznych, ale także melodyczno-harmonicznych. Niejedna światowa orkiestra mogłaby pozazdrościć Terremu tak ogromnego składu różnych instrumentów perkusyjnych.

Pat Mastelotto umiejętnie wykorzystuje doświadczenie zdobyte u boku Billa Bruforda i Gavina Harrisona w King Crimson w HoBoLeMie. Jest odpowiedzialny za utrzymanie rytmu, umożliwiając Terremu Bozzio swobodną improwizację na jego nietypowym zestawie perkusyjnym.

Wystąpią:

ALLAN HOLDSWORTH – gitara
TERRY BOZZIO – największy zestaw perkusyjny świata
TONY LEVIN – Chapman Stick, gitara basowa
PAT MASTELOTTO – bębny
25 kwietnia 2010 r., Mega Club w Katowicach

Dodaj komentarz