• 2010-03-29

Wszystkie Mazurki Świata – grane, śpiewane, tańczone

W dniach od 5 do 10 kwietnia 2010 roku w Warszawie potrwa festiwal Wszystkie Mazurki Świata – grane, śpiewane, tańczone. Festiwal jest połączeniem koncertów światowej sławy wykonawców i świetnej zabawy. Zagrają gwiazdy muzyki jazzowej (Michał Urbaniak, Artur Dutkiewicz), sławni pianiści (Janusz Olejniczak), oraz najlepsze kapele wiejskie i miejskie grające tradycyjną muzykę ludową – zarówno z Polski, jak i z zagranicy (Szwecja, Francja, Portugalia).

Przez tydzień trwać będzie ten warszawski, wielkanocny karnawał. Od wtorku do piątku codziennie koncerty w Skwerze (filia Fabryki Trzciny na Krakowskim Przedmieściu). W piątek 9 kwietnia razem zagrają: Michał Urbaniak, Janusz Olejniczak, Jan Gaca – wiejski skrzypek spod Radomia i Trio Janusza Prusinowskiego.

Codziennie po koncertach artyści będą grać do tańca. W ciągu dnia podczas warsztatów będzie można nauczyć się tańczyć – mazurki polskie, szwedzkie, francuskie, a potem w Skwerze bawić się do późnej nocy. Zwieńczeniem festiwalu będzie Noc Tańca (sobota 10 kwietnia, Skwer) – zabawa do rana, do której zagrają goście festiwalu.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało projekt Wszystkie Mazurki Świata za jedną z kluczowych propozycji na Rok Chopinowski 2010. Jego organizatorami są Janusz Prusinowski, Stowarzyszenie Dom Tańca, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny i Narodowe Centrum Kultury.


Dodaj komentarz