• 2010-03-25

Wrocław: Nadlatują Tukany Ulicy

26 marca 2010 roku o godz. 20.00 w  Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbędzie się Koncert Finałowy uczestników konkursu Tukan Ulicy. W dniach od 24 do 26 marca 2010 roku wrocławianie mogą oglądać i słuchać na żywo uczestników konkursu Tukan Ulicy. Potencjalnych zdobywców tytułu jest dziewięcioro, wśród nich grupy muzyczne, duety i soliści. Wszyscy grać będą w Przejściu Świdnickim, na ul. Świdnickiej i na wrocławskim Rynku.

Tukan Ulicy, fot. Natalia Dobryszycka

Tukan Ulicy, fot. Natalia Dobryszycka

Od paru lat Przegląd Piosenki Aktorskiej przygotowuje dla widzów coś zaskakującego. Taką maskotką – gadżetem poprzednich edycji Przeglądu był udział Dody w Koncercie Finałowym z tekstami Witkacego. Wywołał on zresztą spore zamieszanie i konsternację wśród wiernych fanów piosenki aktorskiej w tradycyjnym wydaniu, choć występ Dody w kreacji z lat 20. niewiele miał wspólnego z jej zwykłym wizerunkiem. Innym pomysłem był plenerowy występ pierwszego polskiego Chóru Narzekań w wykonaniu Mieszkańców Wrocławia pod pomnikiem Chrobrego.

W tym roku organizatorzy również planują podobną niespodziankę. Najprawdopodobniej będą to występy grajków ulicznych z całej Polski.

Wręczenie nagrody – statuetki Tukana oraz nagrody pieniężnej – odbędzie się na Koncercie Finałowym o godz. 20.oo w piątek 26 marca 2010 roku.

Teatr Muzyczny Capitol
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 72
Wrocław

Dodaj komentarz