• 2010-03-22

Wzory polskie – wystawa fotografii Kacpra Kowalskiego

Od 19 marca 2010 roku w galerii Skene w Jeleniej Górze będzie można obejrzeć cykl fotografii z lotu ptaka Wzorki Polskie autorstwa Kacpra Kowalskiego.

Fot. Kacper Kowalski

Fot. Kacper Kowalski

Abstrakcyjne, malarskie kadry wydają się być raczej obrazami, niż zdjęciami. Kompozycje graficzne powstające z pól, dróg i łąk, jeziora jak rozsypane elementy układanki, zaskakująco powtarzalne wzory na zamarzniętym jeziorze – to obrazy widzialne tylko z powietrza.

Piękno natury jest tak oczywistym tematem w sztuce, że trudno jest odbiorców zaskoczyć, zatrzymać ich uwagę na dłużej – mówi Kowalski. – Ten cykl abstrakcji spełnia taką rolę. Wszystkie zdjęcia robiłem na Pomorzu, w promieniu 50 km od domu. Polski krajobraz jest tak różnorodny, że w poszukiwaniu wyjątkowych ujęć nie trzeba daleko podróżować.

Wśród wystawionych fotografii prezentowane będą również prace nagrodzone m. in. w konkursach Grand Press Photo i International Photography Awards.

Kacper Kowalski (ur. 1977) jest laureatem nagrody World Press Photo i wicemistrzem świata w paralotniarstwie przelotowym. Z wykształcenia architekt i licencjonowany instruktor paralotniowy. Za swoje fotografie z lotu ptaka Kacper Kowalski otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych: World Press Photo, Nikon 75th Anniversary Award, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA).

Kacper Kowalski Wzorki polskie
Wystawa czynna od 19 marca do 28 kwietnia 2010

Galeria Skene
Al. Wojska Polskiego 38
Jelenia Góra

Dodaj komentarz