• 2010-03-19

Test: Wiadomości Grzegorza Szymy

1 kwietnia 2010 roku o godz. 18.00 w warszawskiej Galerii Test odbędzie się wernisaż wystawy News / Wiadomości autorstwa Grzegorza Szymy. Jest to pierwszy od kilku lat szerszy pokaz prac Grzegorza Szymy – absolwenta warszawskiej ASP z pracowni Andrzeja Dłużniewskiego.

Grzegorz Szyma "Kłótnia"

Grzegorz Szyma "Kłótnia", 2008

Szyma to współtwórca warszawskiej niezależnej grupy artystycznej PIKSEL. Jest fanem tkanki miejskiej – jej rozedrgania i różnorodności. Urodził się w Warszawie i tam też tworzy. W ostatnim czasie bardziej znany z działań na polu muzycznym (współlider Rh+ [a joint of audiovisual performers] oraz jako DJ Hiro Szyma) powraca tą wystawą na obszar sztuki wizualnej. Malarstwo, grafika, fotografia i film składają się na subiektywny i często kontrowersyjny opis wydarzeń otaczającej nas rzeczywistości.

Jego prace w większości utrzymane są w jednolitej biało-czarno-czerwonej kolorystyce, która podkreśla krzykliwy charakter czasów, w których Szyma żyje i tworzy. Poruszane tematy podobnie jak codzienne wiadomości telewizyjne mieszają błahostki z faktami doniosłej rangi jak dramat z radością. Niewyczerpaną inspiracją dla autora pozostaje życie w jego różnych odsłonach.

Grzegorz Szyma "Znak", 2006

Grzegorz Szyma "Znak", 2006

Grzegorz Szyma stawia mocne tezy, ale wierzy, że w tym mętliku jest jakiś porządek i metoda. Wystawa prezentowana będzie do 23 kwietnia 2010 roku.

Galeria Test
ul. Marszałkowska 34/50
Warszawa

Dodaj komentarz