• 2010-03-16

Amerykańskie Metafory – Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa

22 marca 2010 roku o godzinie 18.00 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Amerykańskie Metafory. Współczesna Amerykańska Fotografia Otworkowa. Wystawę będzie można oglądać do 14 kwietnia 2010 roku.

Fot. Martha Casanave, 63 FV

Fot. Martha Casanave, 63 FV

Wystawa prezentuje ośmiu artystów, których prace różnią się zarówno stylem jak i kontekstem, ale których łączy fascynacja fotografią otworkową. Archaiczny i intuicyjny charakter tej bezobiektywowej techniki pozwala na kreatywne i osobiste podejście to fotografii, co szczególnie cenią wszyscy prezentowani na wystawie autorzy. Rezultatem ich często eksperymentalnych działań aparatem otworkowym są fotografie, które w niezwykły i nieprzewidywalny sposób odwzorowują obraz rzeczywistości.

W wystawie udział biorą: Craig J. Barber, Martha Casanave, Walter Crump, Jesseca Ferguson, Sarah Van Keuren, Scott McMahon, Eric Renner, Nancy Spencer.

Wystawa przygotowana została przez Georgię Krawiec i Danę Gibkę we współpracy z Galerią Pusta w Katowicach. Opieka kuratorska ze strony ZPAF – Jagna Olejnikowska. Na wernisażu będzie obecna Jesseca Ferguson.

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

Dodaj komentarz