• 2010-03-08

Euroshorts 2009

11 i 12 marca 2010 roku o godzinie 17.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsko – Białej będą prezentowane pokazy 18. Europejskiego Fetiwalu Fabuły, Dokumentu i Reklamy Euroshorts 2009. Bilety są w sprzedaży w Galerii.

Metka, reż. Małgorzata Jabłońska, Piotr Szewczyk

Metka, reż. Małgorzata Jabłońska, Piotr Szewczyk

Euroshorts jest jedynym w Europie festiwalem promującym ambitnych, niezależnych młodych twórców, łączącym pokazy krótkich filmów oraz twórczej reklamy, która prezentowana jest na taśmie Amerykański Film Reklamowy. Zestaw najciekawszych twórczych amerykańskich reklam jest co roku włączany do stałych zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Na obecną edycję składa się prawie 100 krótkich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji z całego świata oraz aktualna edycja taśmy Amerykański Film Reklamowy 2010. Główną nagrodę Euroshorts 2009 za film Baba otrzymała Zuzana Kirchnerova (Czechy); nagrodę za najlepszą animację reżyser z Rumunii Alexei Gubenko za film Great Expectations; wyróżnienie specjalne za montaż filmu Scissu Tom Bewilogua (Niemcy).

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Młodego Kina w Warszawie. 18. edycja festiwalu rozpoczęła się w listopadzie 2009 roku w Kino Lab CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. Do końca czerwca 2010 roku replika festiwalu wędruje po Polsce. W Galerii Bielskiej BWA Euroshorts prezentowany jest po raz siódmy.

Komentarz do prezentacji wygłosi Przemysław Młyńczyk, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu.

Scissu, reż. Tom Bewilogua

Scissu, reż. Tom Bewilogua

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11
43 – 300 Bielsko – Biała

Dodaj komentarz