• 2010-03-03

XY ankamierzejewska – Wisielcy

11 marca 2010 roku o godzinie 19.00 w Latającej Galerii w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Wisielcy autorstwa XY ankimierzejewskiej. Wystawa będzie czynna do 2 kwietnia 2010 roku.

Jest niepokorna. Bynajmniej – niesłodka. Każdym nowym projektem zaskakuje. Podważa opinie, które już ma się na temat jej twórczości. XY ankamierzejewska. Chyba najbardziej nieprzewidywalna artystka Latającej Galerii.

Nowym obrazami odcina się od swoich wcześniejszych poszukiwań. Maluje nocne życie, miejskie ulice, świetnie chwytając temperaturę relacji międzyludzkich, by następnie porzucić ten temat i zająć się seriami maszyn, ciastek, czaszek czy psów… Dlaczego..? I jak się jej udaje, że mimo zmieniającej się tematyki, jej styl nie traci energii? Ten sam szybki ślad pędzla na niezagruntowanym płótnie, wyrazisty kolor, bliskie fotografii kadrowanie, silny, malarski konkret… Jej najnowsze obrazy mają dodatkowo gorzki, bardziej niż makabryczny, posmak. I dystans. Wisielcami nazwała bowiem XY ankamierzejewska ładne dekoracje sufitów i ścian mieszkań, kryształowe żyrandole, poroża jeleni, gipsowe aniołki…

Latająca Galeria
ul. Burakowska 9
Warszawa

Dodaj komentarz