• 2010-03-03

Saksofort w Piwnicy pod Baranami

4 marca 2010 roku o godzinie 21.00 w Piwnicy pod Baranami w Krakowie odbędzie się koncert duetu Saksofort. Duet tworzą: Tomasz Duda grający na saksofonach i Piotr Czerny grający na fortepianie lub organach.

Saksofort

Saksofort

Istotą filozofii Saksofortu jest improwizacja. Koncerty Saksofortu mają formę interaktywnej kompozycji realizowanej w czasie rzeczywistym, bezpośrednio w czasie występu. Dzięki długoletniej współpracy obydwu instrumentalistów, podczas koncertu wytwarza się między nimi więź, która wypełniając przestrzeń komunikacją, nadaje całości niezwykłe brzmienie. Jest czas na ciszę, która dzięki skupieniu jeszcze bardziej wybrzmiewa. Otwartość na dźwięk, jego barwę i nasycenie wywołuje wśród słuchaczy niepowtarzalne emocje. Mamy tu do czynienia z prostotą wynikającą z ilości instrumentów i wyrafinowaniem, którego u podstawy leżą wirtuozowskie umiejętności, ale także ogromna wrażliwość muzyków. Całość wytwarza mistyczny klimat, do którego odbioru nie wystarczą już tylko dwoje uszu…

Tomasz Duda urodził się 6 lutego 1972 roku w Dębicy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Komponuje muzykę teatralną i filmową, jest instrumentalistą oraz realizatorem dźwięku. Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Rafał Mazur, Michał Górczyński, Ireneusz Socha, Justyna Steczkowska, Mateusz Pospieszalski, Janek Pospieszalski, Wojciech Waglewski, Robert Gawliński, Artur Gadowski, Tworzywo sztuczne, Bassisters Orchestra, Maryla Rodowicz, Adam Otręba, Jurek Styczyński i inni. Jest członkiem zespołów: Baaba, Ania Dąbrowska, Tołhaje, Sudodud, Bassisters Orchestra, Pink Freud. Często występuje również w zespole Pogodno, Smolik czy Mitch and Mitch.

Piotr Czerny urodził się 5 lutego 1973 w Dębicy. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy w klasie fortepianu prof. Krystyny Stępień oraz Państwowego Liceum Muzycznego w Rzeszowie w klasie fortepianu prof. Katarzyny Markielowskiej – Kołodziej (po części także organów w klasie prof. Klemensa Gudla). Uprawia wielorakie formy muzycznej działalności występując w różnych składach: poczynając od solowych recitali fortepianowych, organowych bądź syntezatorowych, poprzez kameralistykę – zarówno akustyczną jak i elektroakustyczną, aż do występów chóralnych i orkiestrowych. W latach 1987 – 1994 był członkiem następujących zespołów: Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka, Zespół Kameralny Bonarka, Charlie Winorośl. Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Agnieszka Szczepańska, Ireneusz Socha, grupa Teatrogen, Patryk zakrocki, Karilina Wojaczek, Bolesław Błaszczyk. To kompozytor, instrumentalista, realizator dźwięku, programista syntezatorów.

Dodaj komentarz