• 2010-03-03

Agnieszka Prusak – Powiększenie

5 marca 2010 roku o godzinie 18.00 we wrocławskiej galerii Entropia odbędzie sie otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Prusak Powiększenie. Wystawa czynna będzie do 22 marca 2010 roku.

Agnieszka Prusak, Powiększenie

Agnieszka Prusak, Powiększenie

Na wystawę składają się cykle fotografii wykonane w więzieniu. Autorka portretuje osadzonych w przestrzeni w jakiej funkcjonują i za ich zgodą dokumentuje fragmenty ich codziennej rzeczywistości. Efekt wielomiesięcznej pracy zaskakuje bezpośrednością ujęć portretowych, refleksem fotoreportera w scenach grupowych, wyostrzoną wrażliwością na światłocień klaustrofobicznej przestrzeni. Artystka eksploruje świat niedostępny przeciętnemu widzowi i pokazuje go w wielu planach. Podobnie działa ekspozycja zaaranżowana wspólnie z galerią. Plany ogólne ze spacerniaka, sylwetki ludzi widziane przez siatkę, mocne kadry na wielkoformatowych wydrukach na płótnie budują przestrzeń fizyczną i egzystencjalną wystawy. Seria scen sytuacyjnych eksponowanych w postaci slideshow z projektora wprowadza w codzienność życia osadzonych, a osobne pomieszczenie, w którym centralną część zajmuje drewniany obiekt, dzieło jednego ze skazanych, rodzaj kartoteki z kilkudziesięcioma portretami fotograficznymi, przeistacza się w umowną celę.

Agnieszka Prusak, Powiększenie

Agnieszka Prusak, Powiększenie

Agnieszka Prusak, absolwentka wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa (2003, pracownia prof. A. Dymitrowicza). To autorka wielu wystaw, projektów i akcji autorskich. Od kilku lat zajmuje się fotografią podejmując tematy zaangażowane społecznie.

Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz