• 2010-02-27

Weronika Daniela Karwowska w Browarze Mieszczańskim

5 marca 2010 roku o godzinie 17.00 w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Weroniki Danieli Karwowskiej.

Weronika Daniela Karwowska

Weronika Daniela Karwowska

Weronika Daniela Karwowska – (ur. 1980 r.) w Łodzi. Absolwentka Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wiedzy o Kulturze w Instytucie Badań Literackich, malarka, autorka kostiumów i scenografii filmowych i teatralnych. Została wyróżniona przez Instytut Teatralny za zaprojektowanie kostiumów do spektaklu Fioletowa Krowa z Danutą Szaflarską w roli głównej. Zajmuje się także grafiką i fotografią.

Prezentowane w Galerii BrowArt malarstwo Weroniki Karwowskiej to subtelna penetracja ludzkiego wnętrza. Każda z postaci, którą artystka maluje ma swoją tajemnicę. Są to ludzie szczęśliwi i piękni, niewinni, odrzuceni, wycofani i smutni.

Na wystawie będzie można również obejrzeć kilka portretów osób z zespołem Downa. Karwowska pracuje z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie i mówi: trzeba ich akceptować takich, jakimi są. Weronika Karwowska nie kokietuje formą, nie skandalizuje tematem. Natomiast zadziwia empatią i twórczą odwagą, dzięki czemu wyraziście i w bezpretensjonalny sposób opowiada o człowieku.

Browar Mieszczański
ul. Hubska 44 – 48
Wrocław

Dodaj komentarz