• 2010-02-27

Urojenia: sojusz teatru z klubem

W dniach 5, 6 i 7 marca 2010 roku o godz. 19.00 w klubie Obiekt Znaleziony w podziemiach warszawskiej Galerii Zachęta zespół teatralny Laboratorium Dramatu wystawi spektakl pt. Urojenia Pawła Jurka. Przedstawienie zainicjuje wspólny projekt obu instytucji, którego celem będzie odpowiedź na pytania: Czy klub to dobre miejsce na spektakle teatralne? A czy przedstawienie to dobry pomysł na początek imprezy? Czy ten sam spektakl zagrany na scenie i w klubie spotyka się z innym odbiorem?

Martyna Peszko i Robert Koszucki w spektaklu "Urojenia",  fot. Barbara Velbel

Martyna Peszko i Robert Koszucki w spektaklu "Urojenia", fot. Barbara Velbel

Obiekt Znaleziony, znajdujący się w podziemiach Galerii Zachęta, to największa piwnica w Warszawie. Przestrzeń zaaranżował scenograf Teatru Rozmaitości i Szwedzka 2/4, Krzysztof Kelm. Obiekt za dnia jest kawiarnią i restauracją, a nocą przeistacza się w klub. To miejsce, w którym dużo się dzieje: koncerty, imprezy, promocje książek, przedstawienia teatralne, dyskusje, pokazy slajdów, slamy poetyckie i muzyczne.

Laboratorium Dramatu nie mieści się ze swoimi spektaklami na scenie przy Olesińskiej 21. dlatego szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli pokazywać nasze małe formy teatralne – monodramy i spektakle z niewielką obsadą. Obiekt Znaleziony zaproponował nam swoją przestrzeń. Mam nadzieję, ze Urojenia to dopiero początek naszej współpracy z Obiektem – mówi Tadeusz Słobodzianek, dyrektor Laboratorium Dramatu.

Urojenia były grane głównie w dawnym klubie Le Madame. Wznowienie w Obiekcie Znalezionym to powrót do klubowych korzeni spektaklu. Bohaterami spektaklu są młodzi mieszkańcy dużego miasta. On pracuje w banku, ona siedzi, a właściwie leży w domu, czyta kolorowe magazyny, ogląda telewizję i się nudzi. Chętnie podzielą się swoją prywatnością. Kręcą amatorskie filmy: on jest reżyserem, ona aktorką. Pewnego dnia pojawia się szansa, żeby wystąpić w prawdziwym programie.

Spektakl reżyseruje Krzysztof Rekowski, występują Robert Koszucki oraz Martyna Peszko. Oprawę muzyczną przygotował Kuba Pogorzelski, scenografię – Marta Pabian.

Bilety na spektakl można zarezerwować mailowo lub telefonicznie kontaktując się z Laboratorium Dramatu.

Obiekt Znaleziony / Galeria Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
Warszawa

Dodaj komentarz