• 2010-02-26

Dziewczyny rysują komiksy – warsztaty

20 marca 2010 roku w Gdańsku rozpoczną się warsztaty pt. Dziewczyny też rysują komiksy! organizowane przez Stowarzyszenie Arteria. Cykl przeznaczony jest dla kobiet w wieku 18-30 lat z Trójmiasta i okolic zajmujących się szeroko pojętą twórczością graficzną oraz pragnących tworzyć komiksy.

Logo projektu "Dziewczyny też rysują komiksy!" gdańskiej Fundacji Arteria

Logo projektu "Dziewczyny też rysują komiksy!" gdańskiego Stowarzyszenia Arteria

Projekt Dziewczyny też rysują komiksy! organizowany przez Stowarzyszenie Arteria przy wsparciu Programu Młodzież w działaniu ma zachęcić kobiety do wyrażania się przez sztukę, jaką jest komiks. Uczestniczki podczas marcowych i kwietniowych weekendów wezmą udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach komiksowych, zajęciach z sitodruku, szablonów i tworzenia zinów komiksowych. Główny nacisk będzie położony na zdobycie przez uczestniczki praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową oraz wskazanie im możliwości publikacyjnych, jak i promocję kobiecego komiksu. Prace zamiast do szuflad trafią na wernisaż, a także do wieńczącej projekt publikacji.

Podczas warsztatów uczestniczki dowiedzą się więcej o pracy nad scenariuszem, zbieraniu materiałów, obróbce komputerowej rysunków i o wielu innych aspektach związanych z pracą nad komiksem. Przede wszystkim jednak każda stworzy własną krótką historię komiksową.

Sesje warsztatowe obejmą:

warsztat tworzenia komiksów… czyli: Teoria, praktyka i praca nad projektem komiksowym

Prowadzący: Jacek Frąś
Terminy: 20-21 marca, 27-28 marca, 24 kwietnia 2010 roku

warsztat tworzenia zinów… czyli: Do It Yourself!

Prowadząca: Joanna Tomik
Termin: 17-18 kwietnia 2010 roku

warsztat sitodruku i tworzenia szablonów… czyli: Jak jeszcze możecie wykorzystać swoją twórczość komiksową?

Prowadzący: Marta Ciecholewska, Ewelina Hańć, Joanna Grochocka i Dominik Rudasz
Termin: 10-11 kwietnia i 25 kwietnia 2010 roku

Wernisaż prac powstałych podczas projektu odbędzie się 8 maja 2010 roku w Dworku Artura Gdańskiego Archipelagu Kultury (Stacji Orunia). Deklaracja udziału w warsztatach jest równoznaczna z obecnością na wszystkich blokach warsztatowych oraz wernisażu.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej projektu. Nabór został otwarty 15 lutego 2010 roku.

Dodaj komentarz