• 2010-02-26

Biologia Chemia Fizyka

Do 14 marca 2010 roku w Galerii Design BWA Wrocław potrwa wystawa fotograficzna Biologia Chemia Fizyka. Swoje prace prezentują na niej Waldemar Pranckiewicz, Łukasz Rusznica i Krzysztof Solarewicz.

Fot. Łukasz Rusznica

Fot. Łukasz Rusznica

Biologia Chemia Fizyka to chwytliwy w swoim sentymentalnym brzmieniu tytuł. Całkiem jednak możliwe, iż poprzez niego łatwiej przywołać najbardziej proste, a mimo to fundamentalne kwestie, które ciężko uchwycić wielkimi słowami i narracjami.

Wystawa Biologia Chemia Fizyka Waldemara Pranckiewicza, Łukasza Rusznicy i Krzysztofa Solarewicza odwołuje się zarówno do samej fotografii, jako pewnego procesu opartego o te trzy naukowe dziedziny, jak i do tych znaczących tropów – życia, a więc i śmierci. Nie uciekając od złudzenia realności fotografii, artyści zmuszają do czytania, a nie jedynie oglądania gotowych obrazów. Każdy z nich w inny sposób interpretuje temat – czy to wychodząc od samej pracy z medium i tworzenia iluzji, czy to szukając śladów miłości w ciele, jedynie pozornie anonimowym, czy to raczej skupiając się na bezruchu, przesiąkniętym dramatyzmem, gdzie nic się nie dzieje.

Galeria Design – BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2 – 4,
Wrocław

Dodaj komentarz