• 2010-02-25

Premiera albumu Ano – BiFF w Agorze

8 marca 2010 roku o godz. 19.00 we wrocławskim Centrum Kultury Agora odbędzie się koncert z okazji premiery albumu Ano – BiFF. Zespół BiFF zagra na Dzień Kobiet w składzie: Ania Brachaczek (ex-Pogodno, ex-Los Trabantos, ex-Vietnam Vet Taxi Ride): wokal, keyboard Hrabia Fochman (ex-Pogodno): wokal, gitara Jarek Kozłowski (Mitch&Mitch): wokal, perkusja Michael Pfeiff (Pogodno): wokal, gitara basowa.

Okładka płyty "Ano" zespołu BiFF

Okładka płyty "Ano" zespołu BiFF

Definicja BiFF to po angielsku cios, po polsku zaś oznacza projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana znanych z zespołu Pogodno a zasilanych przez najlepszą sekcję rytmiczną w kraju, czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch&Mitch) i Michaela Pfeiffa (Pogodno). Brzmią rockowo, bigbeatowo, tanecznie, czasem glamrockowo. Oniryczny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock’n’rollową energią tworzą coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem. BiFF zaskoczył nagrywając swoją pierwszą płytę pt. Ano. Nagrania miały miejsce we Wrocławiu. Producentem albumu jest Marcin Bors, znany m. in. z realizacji ostatnich dwóch solowych albumów Kasi Nosowskiej. Muzykę i słowa tworzy Ania wraz z Fochmanem, który skomponował między innymi takie przeboje jak Orkiestra zespołu Pogodno. Jeden z tekstów, do piosenki Adela, napisała Dorota Masłowska. BiFFw roku 2008 pojawił się na Festiwalu w Opolu w koncercie Premiery prezentując utwór Ślązak. W tym samym roku wystąpili na festiwalu Heineken Open’er Festival w Gdyni. W roku 2009 zespół wystąpił między innymi na Slot Art Festival czy znanym Off Festival w Mysłowicach. Od początku swojego istnienia BiFF zagrał już ponad 50 koncertów. Zespół dostał także 7 nominacji do nagród Fryderyki 2010.

BiFF – jedna z najciekawszych rodzimych produkcji ostatnich miesięcy. Świetne melodie, intrygujące teksty, nonszalanckie aranże i ekspresyjna wokalistka powodują ze nie można przejść obok ich debiutanckiej płyty obojętnie! Ta muzyka powinna być grana w każdej polskiej rozgłośni – o zespole mówi Artur Rojek.

Ania Brachaczek i Hrabia Fochman - zespół BiFF, fot. Robert Ceranowicz

Ania Brachaczek i Hrabia Fochman - zespół BiFF, fot. Robert Ceranowicz

Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a
Wrocław

Dodaj komentarz