• 2010-02-25

Lustro XL w Galerii BB Wrocław

1 marca 2010 roku we wrocławskiej Galerii BB odbędzie się otwarcie wystawy Justyny Budzyn pt. Lustro XL. Artystka oprawia lustra w ceramikę, tworząc mozaikowe ramy zaskakujące kształtami, kolorami i zdobieniami. Każde z jej luster jest jedyne, nie do powtórzenia, ponieważ glina w ogniu nigdy nie zachowuje się tak samo.

Praca z cyklu "Lustro XL" autorstwa Justyny Budzyn

Praca z cyklu "Lustro XL" autorstwa Justyny Budzyn

Lustro jest w codziennym życiu równie niezbędne jak buty, krzesło, talerz, łyżka czy lampa. Może być kwadratowe albo okrągłe, owalne albo trójkątne, małe albo wielkości całej ściany. Schowane w puderniczce albo zamknięte w ramie jak obraz. Lustra Justyny Budzyn są jak obrazy.

Justyna Budzyn po zakończeniu szkoły średniej, w 1999 roku wyjechała do Francji. W 2003 roku podjęła pracę w studiu ceramicznym Laury O’Hagan Architectural Ceramics w Bray, Hrabstwie Wicklow, w Irlandii. W latach 2005-2006 zatrudniona w Aquatro, manufakturze kafli ceramicznych oraz wyposażenia łazienek i kuchni w Villafranca del Penedes, w Hiszpanii. Ukończyła roczny kurs ceramiki użytkowej i industrialnej w Escuela Superior de Ceramika w Manizes, Valencia, na przełomie 2006/2007 roku. Od 2009 prowadzi własną pracownie ceramiczną w Podgórzu, koło Barlinka w województwie zachodniopomorskim. Współpracuje z fabryką ceramiki Wiza w Osiecznicy koło Bolesławca.

Praca z cyklu "Lustro XL" autorstwa Justyny Budzyn

Praca z cyklu "Lustro XL" autorstwa Justyny Budzyn

Wystawa prezentowana będzie do 22 kwietnia 2010 roku.

Galeria BB
ul. Jatki 3-6
Wrocław

Dodaj komentarz