• 2010-02-24

Wystawa Plakatu Chopinowskiego

1 marca 2010 roku o godz. 18.00 w Galerii Test Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie odbędzie się wernisaż Wystawy Plakatu Chopinowskiego. Ekspozycja organizowana z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina prezentowana będzie jednocześnie także w kilkunastu innych miejscach w Polsce: w Markach, Piastowie, Radomiu, Grójcu, Pułtusku, Mińsku Mazowieckim, Pruszkowie, Płocku, Wieliszewie, Łowiczu, Biłgoraju, Płońsku, Józefowie, Wołominie, Kałuszynie, Mrągowie i Zielonej Górze.

Prace konkursowe na "Wystawę Plakatu Chopinowskiego"

Praca konkursowa na "Wystawę Plakatu Chopinowskiego"

Ideą przewodnią projektu przygotowanego we współpracy z Biurem Chopin 2010, jest zorganizowanie w 2010 roku 200 wystaw w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Każda z dwustu gotowych do realizacji wystaw, zawiera 35 wydrukowanych plakatów, które wyłonione zostały w wyniku Konkursu na Plakat Chopinowski. Konkurs odbył się w 2009 roku, a organizatorem było Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Instytutem Sztuka mediów. Autorami plakatów są wybitni polscy artyści graficy (m.in. Michał Łojewski, Marcin Markowski, Marek Freudenreich, Piotr Karczewski). Wystawie towarzyszy Katalog, w którym znajdują się reprodukcje wszystkich prezentowanych prac.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki nadal przyjmuje zgłoszenia szkół, instytucji, urzędów, ambasad i organizacji chętnych do prezentacji Wystawy.

Ekspozycja otwarta będzie dla zwiedzających do 26 marca 2010 roku.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Galeria TEST
ul. Marszałkowska 34/50
Warszawa

Dodaj komentarz