• 2010-02-22

Granice i zacieranie granic: o czasie w sztuce i historii sztuki

26 lutego o godzinie 18 w siedzibie galerii Foto-Medium-Art w Krakowie odbędzie się wykład Eweliny Jarosz pt.: Granice i zacieranie granic: o czasie w sztuce i historii sztuki. Prelekcja towarzyszy wystawie Until do Us Part.

Timm Ulrichs, The End, 1970

Timm Ulrichs, The End, 1970

Za każdym razem, gdy znajdujemy się na przeciw obrazu, znajdujemy się na przeciw czasu. Te słowa Georgesa Didi-Hubermana stanowią motto wykładu, który dotyczyć będzie problematyki czasu we współczesnej historii sztuki od strony relacji, jakie zachodzą między dziełami/przedmiotami sztuki, a badaczem/ką – relacji niemożliwych bez sztuki i dotykających pojęcia granicy. Punkt wyjścia dla prelegentki stanowią niemieckie hermeneutyki artystyczne, projekt anachronistycznej historii sztuki Georgesa Didi-Hubermana oraz preposteryjna historia sztuki Mieke Bal.

Ewelina Jarosz, ur. 1984 r. Historyczka sztuki, krytyczka artystyczna, pisarka i kuratorka. Przygotowuje doktorat na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, poświęcony problematyce związków sztuki i czasu na przykładach nowoczesnego malarstwa amerykańskiego. W wolnych chwilach kameralna performerka.

26 lutego o godzinie 18 w siedzibie galerii Foto-Medium-Art, ul. Karmelicka 28/12, Kraków

Spotkanie jest współorganizowane przez Galerię Foto-Medium-Art i Sekcję Sztuki Nowoczesnej Stowarzyszenia Historyków Sztuki – Oddział Krakowski.

Dodaj komentarz