ESC. Wyjścia ewakuacyjne.

8 marca 2010 roku w Bielskiej Galerii BWA w Bielsku – Białej odbędzie się wernisaż wystawy Małgorzaty Markiewicz ESC. Wyjścia ewakuacyjne. Wystawa prezentowana będzie do 1 kwietnia 2010 roku.

Fot. Małgorzata Markiewicz, ESC. Wyjścia ewakuacyjne.

Fot. Małgorzata Markiewicz, ESC. Wyjścia ewakuacyjne.

Poszukiwanie wyjść ewakuacyjnych jest wynikiem znalezienia się w opresyjnej sytuacji. Są to drogi ucieczki. Ciasnota przestrzenna i emocjonalna mieszkania dzielonego z innymi może doprowadzić do zmniejszania swojej obecności duchem, ale również i ciałem. Redukcja skali, redukcja potrzeby dzielenia dawniej wspólnej przestrzeni powoduje przeniesie do innego wymiaru w którym własny świat, własny kąt jest redefiniowany i budowany na nowo. Na wystawie prezentowana będzie seria 10 fotografii umieszczonych w świecących sferycznych obiektach.

Małgorzata Markiewicz – jest absolwentką pracowni Działań Medialnych na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1999 – 2004). To stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004). Rezydentka HIAP, Cable Factory, Finlandia, w ramach projektu A – I – R Laboratory CSW Zamek Ujazdowski (2006), oraz rezydentka SPACES, Cleveland, Ohio, USA (2007).

Małgorzata Markiewicz tworzy obiekty, rzeźby, fotografie, instalacje i performance. W swoich pracach sięga do najróźniejszych materiałów, wykorzystuje ubrania, haft, prace robione na drutach, szydełkuje, zestawia je z surowymi konstrukcjami betonowymi i metalowymi. Jej prace znajdują się w kolekcjach: CCB Lizbona, Muzeum Szuki Wspólczesnej w Niepołomicach, w Galerii Arsenał w Białymstoku, BWA w Bielsku Białej, BWA Bunkier Sztuki i innych oraz w szeregu kolekcji prywatnych.

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11,
Bielsko Biała

Dodaj komentarz