• 2010-02-18

Silnik Przemka Czepurko

3 marca 2010 roku o godzinie 19.00 w Galerii Szara w Cieszynie odbędzie się wernisaż wystawy Przemka Czepurko Silnik/Engine. W ramach wernisażu Koncert, czyli działanie multisensualne Romana Dziadkiewicza.

Przemek Czepurko

Przemek Czepurko

Silnik / Engine to paraenviroment Przemka Czepurko zbudowany poprzez zestawienie ze sobą prac odtwarzających / przedstawiających moment progowy wypadku, traktowanego tutaj jako ceremoniał przejścia, kiedy rządzące się autonomiczną logiką odczucie czasu i przestrzeni podlega subiektywizacji, a prawa fizyki przestają być punktem odniesienia.

Przemek Czepurko (1978) – absolwent krakowskiej ASP (dyplom w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Bednarczyka). W 2005 roku brał udział w projekcie W samym centrum uwagi część II, ukazującym aktualny potencjał polskiej sceny artystycznej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Ważniejsze wystawy: W 2006 ASP.KRK.RAS.LDN. Młodzi Brytyjczycy – Młodzi Polacy na zamku w Nowym Wiśniczu, w 2007 Oświecenie/Dizajnmuseum II w krakowskiej galerii f . a . i . t i Sex Shop w Studio BWA we Wrocławiu, w 2008 Needle for teeth w mieszkaniu na ul. Sobieskiego 19 w Krakowie i Piekło rzeczy, bytomskiej CSW Kronika, w 2009 Reakcje plenerowe w Sanoku.

Wystawa trwa od 4 do 31 marca 2010

Galeria Szara
ul. Srebrna 1
Cieszyn

Dodaj komentarz