• 2010-02-17

Konkurs Fashion Designer Awards 2010

Do 26 lutego 2010 roku nadsyłać można prace na drugą edycję konkursu Fashion Designer Awards. Tematem tegorocznej edycji jest: Urban pret-a-porter – inspiracje metropoliami świata. Zgłoszenia w formie od 7 do 10 rysunków żurnalowych oceni grono ekspertów, pasjonatów mody, m. in.: Natalia Jaroszewska, Joanna Klimas, Tomasz Ossoliński, Jaga Hupało, Karolina Malinowska i Maja Ostaszewska.

Atelier Georgesa Hobeiki w Bejrucie

Atelier Georgesa Hobeiki w Bejrucie

Ogólnopolski konkurs Fashion Designer Awards utworzony został w celu wspierania młodych, utalentowanych ludzi, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projekotwania ubiorów. W ramach projektu promowana jest idea nowych szans i możliwości dla młodych, początkujących projektantów, którzy pragną się rozwijać w tej profesji. Fashion Designer Awards to projekt, który wyróżnia się rodzajem nagród. Uczestniczy konkursu walczą o stypendia oraz praktyki w kraju i zagranicą.

Zdobywca I miejsca w konkursie Fashion Designer Awards 2010 wygrywa niesamowitą nagrodę – wyjazd na blisko 2-miesięczny staż do prężnie działającego zagranicznego Domu Mody i możliwość poznania nowoczesnych technik projektowania pod okiem kreatora mody i stylisty Georgesa Hobeiki, który w maju przyjedzie do Warszawy na galę Fashion Designer Awards.

Dla mnie Fashion Designer Awards to konkurs europejski, a ten rynek jest bardzo istotny w branży modowej, ale istotniejsze jest, że wierze, iż młode, jeszcze surowe talenty należy wspierać i pomagać im rozwinąć skrzydła – mówi Hobeika.

Z tego powodu przyjął zaproszenie do grona Jury Fashion Designer Awards 2010, a 27 maja podczas Gali Finałowej, pełniąc rolę przewodniczącego Jury wyłoni laureata którego zaprosi na staż do swojego Domu Mody w Bejrucie.

Zdjęcia z Domu Mody Georgesa Hobeiki w Bejrucie

Atelier Georgesa Hobeiki w Bejrucie

Hobeika jest prawdziwym kreatorem, całkowicie uwalnia swój umysł, aby tworzyć wolne od ograniczeń wizjonerskie projekty. Jako szef jest wyjątkowo cierpliwy i dyplomatyczny. Ponad 150–osobowy zespół pracujący w jego domu mody traktuje jak rodzinę. W pracy ceni sobie opinie każdego członka załogi, jednocześnie oczekując odpowiedzialnej i rzetelnej pracy. Doświadczenie zawodowe zdobywał w domu mody Chanel w Paryżu. Niewątpliwie jego największym sukcesem jest ubieranie pierwszej ligi gwiazd Hollywood, wśród nich Diane Kruger, Vanessa Hudgnes czy Holly Hunter, a także uruchomienie linii demi couture, jako pierwszy w przemyśle modowym.

Młodym projektantom Fashion Designer Awards życzy powodzenia przypominając, że:

Projektowanie powinno obracać się wokół podkreślania naturalnego piękna kobiety oraz pokazywać pełnię jej charakteru. Kreacja powinna być idealnym połączeniem konstrukcji i emocji.

Prace konkursowe nadsyłać należy na adres:

Fashion Boulevard Events
ul. Rajska 11
05-092 Łomianki

Dodaj komentarz