• 2010-02-13

Wszechnica Teatralna

20 lutego 2010 r. o godz. 12.00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu: Wszechnica Teatralna. Spotkanie poświęcone najnowszej prapremierze Teatru Polskiego we Wrocławiu, która odbędzie się na Scenie Kameralnej dzień wcześniej, 19 lutego 2010.

Reżyserem Berka Joselewicza na podstawie Roku 1794 Zenona Parviego oraz Berka Joselewicza Jakuba Waksmana jest Remigiusz Brzyk, który w Teatrze Polskim we Wrocławiu zrealizował Mary Stuart i Juliusza Cezara. Historia nieznanego, a zasłużonego Żyda, który aktywnie uczestniczył w powstaniu kościuszkowskim, będzie jednym z tematów spotkania w ramach Wszechnicy Teatralnej. Będzie okazja do tego by posłuchać o dziejach Sceny Kameralnej, która po wojnie była teatrem żydowskim, a także porozmawiać z twórcami przedstawienia o inspiracjach oraz ich interpretacji chlubnej katry naszej historii.

Wszechnica Teatralna, 20 lutego 2010

godz. 12.00 / Wykład Anny Nowak o Dolnośląskim Teatrze Żydowskim;

godz. 13.00 / Spotkanie z reżyserem Remigiuszem Brzykiem oraz dramaturgiem Tomaszem Śpiewakiem – twórcami Berka Joselewicza.

Dodaj komentarz