• 2010-02-13

Trip’ 71

Przez 3 kolejne dni, od 19 do 21 lutego 2010 roku o godzinie 21.00 w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie zaprezentowany zostanie spektakl Trip’71 w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Jedną z głównych ról gra Agata Buzek.

Trip'71

Trip'71

Jest rok 1971. Czas wielkich przemian, koniec przeżartych narkotykami hipisowskich lat 60. Czerwony kabriolet z bagażnikiem wypełnionym narkotykami mknie w kierunku Las Vegas, uwożąc dwóch szalonych ludzi do serca amerykańskiego snu. Bohaterowie – Duke i Laslo – są uczestnikami serii niezwykłych zdarzeń. Spotykają galerię dziwnych ludzkich typów, zamkniętych w małych, prowincjonalnych światkach, ale żyjących nieustanną iluzją ucieczki do czegoś lepszego. Ucieczki od czegoś, od czego – tak naprawdę – uciec się nie da. Zresztą rzeczywistość oglądana na trzeźwo nie jest ani trochę normalniejsza od narkotykowych wizji. Duke i Laslo krążą w poszukiwaniu amerykańskiego snu, złapani w pułapkę mitu, w którą wpada każde współczesne społeczeństwo. Czym jest amerykański sen i czy rzeczywiście istnieje?

Trip' 71

Trip' 71

Spektakl oparty jest na motywach biografii Huntera S. Thompsona (1937 – 2005), amerykańskiego dziennikarza i pisarza, ikony kontrkultury lat 60., autora m.in. wydanego w Polsce w 2008 roku Lęku i odrazy w Las Vegas.

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski
Występują: Agata Buzek, Izabela Gwizdak, Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy), Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny), Wiktor Korzeniewski

Trip' 71

Trip' 71

Centralny Basen Artystyczny,
ul. Konopnickiej 6
Warszawa

Dodaj komentarz