• 2010-02-07

Wouter Jaspers, Bram Stadhouders & Onno Govaert we Wrocławiu

13 lutego 2010 roku o godzinie 20.00 w klubie Firlej we Wrocławiu rozpocznie się koncert, na którym wystąpią Wouter Jaspers, Bram Stadhouders & Onno Govaert.

Wouter Jaspers, Bram Stadhouders & Onno Govaert

Wouter Jaspers, Bram Stadhouders & Onno Govaert

Bram Stadhouders urodził się w 1987 roku w holenderskim Tillburgu. Jest jazzowym gitarzystą i kompozytorem – grać na gitarze zaczął w wieku 6 lat, wygrał wiele konkursów gitarowych w swoim dzieciństwie, dostając szanse grania koncertów ze swoim rockowym i jazzowym zespołem na głównych holenderskich festiwalach. W 2008 roku dostrzeżono jego talent zarówno w grze na gitarze klasycznej, jak i w improwizacji. Został okrzyknięty najbardziej obiecującym improwizatorem w Holandii. Jego muzyka jest bardzo klimatyczna, lokuje się gdzieś między free jazzem i ambientem, choć nie brak w niej bardziej klasycznych kopmozycji. Ostatnio zagrał wiele koncertów z Onno Goveartem i swoim sekstetem: The Bram Stadhouders Korps.

Wouter Jaspers jest muzykiem eksperymentalnym i pisarzem pochodzącym z holenderskiego Tilburga, aktualnie rezydującym w Berlinie. Wywodzący się ze sceny metalowej artysta tworzy muzykę oscylującą wokół takich gatunków jak drone i noise, okraszonych psychodelią lat 60. oraz eksperymentalnym folkiem. Ostatnie lata były dla Woutera bardzo produktywne zarówno pod względem grania koncertów, jak i wydawania swojej muzyki. W 2009 roku nagrał swój drugi album wraz z Emilem Nikolaisenem z Woven Hand, zagrał mnóstwo koncertów w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Ponieważ, zdaniem artysty, muzyka ma za zadanie dotrzeć do każdego, kto jej pragnie, koncerty Woutera mają miejsce na dużych, renomowanych festiwalach, ale nieobce jest mu również granie w rosyjskich garażach. Czasami jego twórczość ma wyciszony i kontemplacyjny charakter, czasami bywa zmasowanym atakiem na zmysł słuchu, jednak zawsze przebrzmiewa w niej pasja artysty.

Firlej
ul. Grabiszyńska 56
Wrocław

Dodaj komentarz