• 2010-02-07

Malarz Nitka

Od 15 stycznia 2010 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku mozna oglądać wystawę malarstwa Zdzisława Nitki – Malarz Nitka. Wystawa prezentująca 21 lat pracy twórczej artysty czynna jest do 21 marca 2010 roku.

Zdzisław Nitka

Zdzisław Nitka

Wystawa jest przeglądem prac malarskich i rysunkowych obejmujących ostatni okres twórczości – lata 2004 / 2008. Prace te tworzą trzon pokazu. Ponadto ekspozycja została uzupełniona wybranymi obrazami z lat wcześniejszych. Prace są wypożyczone z kolekcji prywatnych i zbiorów publicznych. Wystawa zatem to prezentacja bieżących poszukiwań malarskich w konfrontacji z artystycznymi rozwiązaniami z okresu młodzieńczego. Nie chciałbym określać tego projektu jako retrospektywa, lecz bardziej jako próbę porównań – obrazów dawnych z obecnymi.

Widzowie – miłośnicy sztuki, środowisko artystyczne i krytyka mogą zapoznać się, ocenić i obejrzeć największy pokaz prac w moim (od chwili ukończenia Akademii) dwudziestojednoletnim okresie zajmowania się malarstwem.

Zdzisław Nitka

Zdzisław Nitka urodzony 26 stycznia 1962 roku w Obornikach Śląskich, prócz malarstwa zajmuje się rzeźbą i drzeworytem. Jest profesorem ASP we Wrocławiu. Jest jednym z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich.

Kurator wystawy: Joanna Szeligowska

Wystawa zorganizowana we współpracy z OśrodkiemKultury i Sztuki we Wrocławiu.

1 komentarz do artykułu “Malarz Nitka”

  1. Anonymous

    Nitka jest świetnym malarzem, obserwuję jego twórczość od lat. Pozdrawiam fanów eXXXpresji lat 80!

Dodaj komentarz