• 2010-02-05

Fotograficzne Walentynki: W pościeli

14 lutego 2010 roku o godzinie 16.00 w Złotych Tarasach w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy organizowanej pod patronatem Okręgu Warszawskiego ZPAF i Bielańskiej Grupy Fotograficznej – W pościeli. Wystawa potrwa do 26 lutego 2010 roku.

W pościeli, fot. K Zaleski

W pościeli, fot. Krzysztof Zaleski

Dla autorów wystawy pościel przede wszystkim miejsce osobiste i intymne, w którym spędzamy niebagatelną, bo jedną trzecią swojego życia. Wylegiwanie się to sztuka, Polski facet w szwedzkiej pościeli, Mówię do niej idź spać!, Od 3 miesięcy śpimy z mężem w pościeli wełnianej - to tylko niektóre z realizacji, które w zabawny, niekonwencjonalny sposób przedstawiają pościelowe sytuacje. Fotografie wykonane są w różnych stylistykach i technikach: od fotografii otworkowej, przez średnioformatowe klisze, klasyczną fotografię czarno – białą, cyfrę, po eksperymentalne skany.

Autorzy wystawy to: Adam Piechnat, Agnieszka Galas, Aleksandra Duralska, Anna Borys, Barbara Skarzyńska – Kamińska, David Rojkowski, Elżbieta Galas, Krzysztof Zaleski, Magdalena Wdowicz – Wierzbowska, Maja Fabczak, Marcin Łazicki, Małgorzata Brus, Michał Leja, Mirosława Kowalczuk, Paulina Jaśkowska, Paulina Michasiewicz – Suchocka.

Podczas wernisażu będzie ogłoszony otwarty konkurs fotograficzny Złotych Tarasów Uchwyć miasto. Stwórz unikalny portret Warszawy, zorganizowany we współpracy z OW ZPAF.

Bielańska Grupa Fotograficzna to kilkunastu absolwentów Studium Fotografii ZPAF oraz innych szkół i kursów fotograficznych, spotykających się od ponad roku raz w miesiącu na Bielanach w celu fotografowania, dyskutowania o fotografii, przygotowywania projektów i wystaw fotograficznych. Członkowie grupy mają za sobą wystawy zbiorowe i indywidualne. Fotografują różnymi technikami i reprezentują odmienne wrażliwości. Animatorką grupy i kuratorką wystawy jest Basia Sokołowska, artystka, fotografka, edukatorka, felietonistka i recenzentka.

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików jest odddziałem ogólnopolskiego stowarzyszenia fotograficznego. Założony został w 1947 roku z misją integracji środowiska fotograficznego, propagowania fotografii jako dziedziny sztuki, ochrony dorobku fotografii polskiej i wspierania jej rozwoju. Obecny zakres działań OW ZPAF to organizowanie wystaw fotograficznych w Starej Galerii ZPAF, Galerii Obok ZPAF oraz projektów zewnętrzych; edukacja w formie dwuletniego Studium Fotografii ZPAF i Programów Edukacyjnych, organizowanie aukcji i konkursów fotograficznych, wydawnictwa fotograficzne, ochrona praw autorskich i integrowanie środowiska przez organizowanie wieczorów autorskich, plenerów fotograficznych i spotkań środowiskowych. Siedziba OW ZPAF mieści się przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.

1 komentarz do artykułu “Fotograficzne Walentynki: W pościeli”

  1. m

    na sianie, tez bedzie pieknie

Dodaj komentarz