• 2010-02-03

Nori Sawa w Gliwicach

16 marca 2010 roku o godzinach: 10.00 i 12.00 na scenie Bajka Kina Amok w Gliwicach zostanie zaprezentowany spektakl non – verbal z udziałem Noriyukiego Sawy z Japonii – Kaguya – Bambusowa Księżniczka i inne baśnie. Spektakl będzie częścią XVI edycji Dziecięcych Spotkań Teatralnych.

Nori Sawa

Nori Sawa

Nori Sawa to znany na całym świecie znakomity aktor lalkarz, reżyser i scenograf, laureat wielu prestiżowych nagród. Wraz ze swoimi spektaklami objechał wielokrotnie cały świat. W samym zeszłym roku był trzykrotnie w Stanach Zjednoczonych, na dalekiej Syberii, nie mówiąc o wielokrotnych podróżach do krajów europejskich.

W ramach XVI Dziecięcych Spotkań Teatralnych pokaże swoją interpretację popularnej japońskiej legendy o księżniczce Kagui oraz kilka krótkich etiud baśniowych. Czerpią one inspiracje zarówno z baśni środkowoeuropejskich, jak i orientalnych – głównie japońskich. Wiele pomysłów i wątków ma swój początek w licznych podróżach Noriego Sawy po całym świecie.

W spektaklach Nori Sawa wykorzystuje różne techniki i rodzaje lalek. Niektóre są maleńkie, inne – przeciwnie – mają wielkość dorosłego człowieka. Część z nich bazuje na tradycyjnych lalkach japońskich (np. bunraku), inne to przedmioty codziennego użytku (jak parasol czy poduszka) które – dzięki znakomitej animacji – Nori obdarza duszą.

Dodaj komentarz