• 2010-02-01

Koncert Leonarda Cohena

21 marca 2010 roku w katowickim spodku wystąpi legendarny poeta, pisarz i piosenkarz - Leonard Cohen. W trakcie 3-godzinnego koncertu w katowickim spodku Leonard Cohen wykona takie przeboje jak: Hallelujah, Dance Me To The End Of Love, Suzanne czy I’m Your Man. Artyście towarzyszy 9-osobowy zespół muzyków z różnych krajów (m.in. hiszpański wirtuoz egzotycznych instrumentów strunowych, Javier Mas). Trio wokalne prowadzi Sharon Robinson, współpracująca z Cohenem od wielu lat – to jej kompozycje do jego wierszy złożyły się na popularny album TEN NEW SONGS (m.in. przebój In My Secret Life) z 2001 roku.

Leonard Cohen

Leonard Cohen

To będzie dopiero czwarty koncert w Polsce w ponad 40-letniej karierze tego artysty. W naszym kraju Leonard Cohen był szczególnie popularny w latach 80-tych, głównie dzięki twórczości Macieja Zembatego, który tłumaczył na język polski, a poźniej wykonywał piosenki Cohena.

W dorobku artysty znajduje się blisko 20 albumów i niezliczona ilość singli. W 2003 otrzymał z rąk gubernatora generalnego Kanady Order of Canada, najwyższe odznaczenie kanadyjskie, przyznane mu za wybitny wkład w rozwój kanadyjskiej kultury. W 2008 r. przyjęto go do Rock and Roll Hall of Fame, prestiżowego muzeum rock and rolla i rocka honorującego artystów, którzy wnieśli zasadniczy wkład w rozwój tego gatunku.

Dodaj komentarz