• 2010-01-30

Variete w Teatrze na Woli

30 stycznia 2010 roku o godzinie 20.00 w Teatrze na Woli w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Variete. Żywa legenda polskiej muzyki niezależnej wznawia działalność koncertową. Występ otwiera kolejny rozdział w bogatej twórczości grupy.

Variete

Variete

Zespół funkcjonuje od 1983 roku. Przeszedł w tym czasie wiele metamorfoz. Uważany jest za prekursora nowej fali w Polsce. Zwycięzca festiwali w Jarocinie i Przeglądów Piosenki Autorskiej. Nagrywał z czołowymi przedstawicielami sceny jazzowej Mikołajem Trzaską, Andrzejem Przybielskim, Karolem Szymanowskim.

Variete to transowa muzyka i znakomite teksty poety i wokalisty grupy Grzegorz Kaźmierczaka. Zapach wyjścia to ostatni album, który ukazał się nakładem stołecznej wytwórni Kuka Records. Jest to muzyka, która nie udaje żadnej innej – mieszanka rocka, jazzu, dubu, ambientu, elektroniki z poetyckimi tekstami. Muzycy konsekwentnie zmierzają w kierunku trip – hopu!

Obok Grzegorza Kaźmierczaka (wokale) i Marka Maciejewskiego (gitary), w składzie występuje teraz młody talent i spec od elektronicznych urządzeń – Paweł Rychert, na co dzień udzielający się w zespole Pchełki.

Na warszawskim koncercie zostanie przypomniany zarówno repertuar z dwóch ostatnich płyt, jak i kilka starszych szlagierów, oczywiście w nowych konwencjach brzmieniowych.

Dodaj komentarz