• 2010-01-30

Tańce labiryntu

16 lutego 2010 roku o godzinie 18.00 w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędą się Tańce Labiryntu – warsztaty inspirowane ikonografią antyczną. Warsztaty poprowadzą Iga Załęczna i Adam Biedrzycki.

Tańce labiryntu

Tańce labiryntu

Warsztat ma na celu naukę choreografii powstałej w wyniku intensywnych badań i analiz ikonografii antycznej (głównie malowideł z VI i V w. p.n.e.), przedstawiającej mityczne postacie menad, satyrów czy wojowników w tańcu. Praca będzie obejmowała choreografie satyrowe, menadyczne, oraz układy gestów lamentacyjnych. Nauka choreografii będzie się opierać na technikach pracy, związanych z budowaniem świadomości własnego ciała, oraz traktowaniem gestu i oddechu jako specyficznego środka umuzyczniania ruchu. Z drugiej strony podstawą tej pracy jest rytm, wobec którego i w którym osadzone jest tańczące ciało.

Warsztaty poprowadzą: Iga Załęczna, Janusz Adam Biedrzycki – członkowie Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Są współzałożycielami grupy Tańców Labiryntu grupy artystyczno – badawczej zajmującej się próbą rekonstrukcji tańców antycznych. Projekt powołany został w 2002 roku przez Elżbietę Rojek i Dorotę Porowską.

Dodaj komentarz