• 2010-01-29

Mistrzowie fotografii w Katowicach

4 lutego 2010 roku o godzinie 18.00 w Galerii Piętro Wyżej w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie towarzyszące wystawie: Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej. W spotkaniu udział wezmą fotografowie współpracujący z Gazetą.

Fotografowie biorący udział w spotkaniu to: Krzysztof Miller, Sławomir Kamiński, Piotr Wójcik, Bartłomiej Barczyk, Grzegorz Celejewski. Podczas spotkania autorzy opowiedzą o pracy fotografa i fotoreportera, podzielą się swoimi doświadczeniami, zdradzą kilka szczegółów swojego warsztatu. Zaprezentują także swoje fotografie, które z pewnością opatrzą ciekawym komentarzem.

Krzysztof Miller – fotograf wojenny Gazety Wyborczej. Z aparatem był w Czeczenii, Afryce, Afganistanie, fotografował Aksamitną Rewolucję w Czechosłowacji czy przewrót w Rumunii. W 2000 roku był jurorem World Press Photo. Laureat wielu nagród w konkursach fotografii prasowej, autor kilku wystaw m.in. dwukrotnie w Zachęcie czy na Uniwersytecie w Standford.

Sławomir Kamiński – fotograf społeczny i sejmowy Gazety Wyborczej. Współautor kilku wystaw Gazety, laureat wielu nagród w konkursach fotografii prasowej. Współpracował m.in. z Liberation, Der Spiegel, Newsweek.

Piotr Wójcik – szef działu foto w Gazecie Wyborczej. Stale współpracuje z reporterką Lidią Ostałowską. Laureat wielu nagród w konkursach fotografii prasowej. Redaktor albumów Fotografie Gazety Wyborczej, pomysłodawca i autor koncepcji wystaw fotografów Gazety.

Bartłomiej Barczyk – szef działu foto katowickiego oddziału Gazety Wyborczej. Laureat wielu nagród w konkursach fotografii prasowej.

Grzegorz Celejewski – fotoreporter Gazety Wyborczej. Zajmuje się sportem, wydarzeniami społecznymi.

Dodaj komentarz