• 2010-01-28

Zmiłości w Trójce

7 lutego 2010 roku o godzinie 20.05 w Studio im. Agnieszki Osieckiej w III Programie Polskiego Radia odbędzie sie koncert Pauliny Bisztygi i Romka Ślazyka, na którym zaprezentują piosenki ze swej najnowszej płyty – Zmiłości. Koncert będzie również transmitowany na żywo na antenie Trójki.

Zmiłości

Zmiłości

Paulina Bisztyga wraz z Romanem Ślazykiem stworzyli płytę, która od pierwszego utworu może zaczarować i odmienić nie tylko jeden wieczór. Zmiłości to źródło wyciszenia i spokoju oraz antidotum na wszech obecny pośpiech. Choć słychać na niej cały muzyczny zespół, od perkusji po gitarę, to wszystkie te brzmienia zostały wykonane wyłącznie na instrumentach basowych: kontrabasach, gitarach basowych i warr guitar. To, w połączeniu z pięknym wokalem Pauliny Bisztygi, niesie muzykę, obok której nie sposób przejść obojętnie, tyle w niej tęsknot, pragnień i wzruszeń. Wszystkiego, co można czuć tylko z miłości …

Oboje mają muzykę w sercu i we krwi, co udowodnili wielokrotnie. Otrzymali wiele nagród, występowali na prestiżowych festiwalach… Ich stosunek do muzyki i tekstu można było poznać przy dwóch poprzednich płytach Pauliny Bisztygi Nie ma się co bać (2000) oraz Proste jest prawo miłości (2007).

A teraz wspólnie oddają coś wyjątkowego. Ona – swój poetycki dar połączony z niezwykłym głosem. On udowadnia, że bas może być najważniejszym i najpiękniej brzmiącym instrumentem, a nie – jak się utarło – mało zauważalnym tłem. Podczas koncertu towarzyszyć im będą Krzysztof Wyrwa – gitara basowa, Warr Guitar i Grzegorz Bauer – perkusja.

Dodaj komentarz