• 2010-01-27

Emoq Quartet w Skwerze

5 lutego 2010 roku o godzinie 20.00 w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny w Warszawie odbędzie sie koncert rozpoczynający trasę koncertową polsko – holenderskiego kwartetu Emoq Quartet.

Emoq Quartet

Emoq Quartet

W skład zespołu wchodzą znani w Polsce i Holandii muzycy:

  • Grzech Piotrowski – sax, laptop
  • Bram Stadhouders – guitar, guitarsynth, laptop
  • Onno Govaert – drums, percussion, singing bowl, crotales
  • Michał Barański – kontrabas

Muzycy zaprezentują kombinacje nu – jazzu i emotronic. Kierunki te potraktowane będą jako free improwizacje bazujące na akustycznych brzmieniach, modulowanych przez efekty. Muzyka tworzy syntetyczne chmury brzmieniowe, przypominające ECM – owskie przestrzenie, jednakże sposób ich wydobycia jest zupełnie innowacyjny, oparty na unikalnej kombinacji gitary, syntezatora gitarowego, laptopów, saxofonu z efektami, modulowanej perkusji i modulowanego kontrabasu.

Bram Stadhouders i Onno Govaert to przedstawiciele nowego nurtu emotronic , który uznawany jest za jeden z najciekawszych nurtów we współczesnym jazzie. W swoim dorobku mają kilka znaczących płyt i należą do grupy najaktywniejszych holenderskich muzyków .

Grzech Piotrowski (Alchemik, Emotronica, Oxen, Mietek Szcześniak, Ewa Bem, Kuba Badach) i Michał Barański (Aga Zaryan, Bennie Maupin, Zbigniew Namysłowski, James Newton, Gary Thomas, Kuba Badach) to charyzmatyczni i uznani soliści na polskiej scenie muzyki jazzowej.

Dodaj komentarz