• 2010-01-25

I’m Sorry w Teatrze na Woli

16 i 17 lutego 2010 roku o godz. 11.00 w Teatrze na Woli w Warszawie zobaczyć można spektakl I’m Sorry Zbigniewa Hołdysa w reżyserii Olgi Chajdas.

I'm Sorry, fot. Robert Pałka

I'm Sorry, fot. Robert Pałka

Zamiast adaptacji lektur Teatr Na Woli proponuje spektakle traktujące o aktualnych problemach młodych ludzi. Prowokuje do dyskusji. Zabiera głos w ich sprawie. Podejmuje tematy okrucieństwa, agresji i fali w polskich szkołach. Na spektakl I’m Sorry składają się dwa teksty.

Pif! Paf! Jesteś trup! Williama Mastrosimone’a w przekładzie Zbigniewa Hołdysa to historia pozornie nieśmiałego chłopaka z dobrej rodziny, który pewnego dnia przynosi do szkoły broń i zabija kolegów z własnej klasy. Dlaczego ja? – pytają zmarli koledzy, próbujący zrozumieć, co tak naprawdę się stało. Na podstawie tej sztuki powstał głośny film o tym samym tytule.

I’m Sorry Zbigniewa Hołdysa to opowieść o współodpowiedzialności. W jednej z polskich szkół dochodzi do tragedii. Ofiarą jest uczennica, która nie potrafi poradzić sobie z niekończącymi się uwagami kolegów. Gdzie kończy się żart a zaczyna prześladowanie? Czy jestem winny, jeśli tylko powiedziałem, że jest brzydka? Czy jestem winny, bo nie umiałem zareagować? Sztuka traktuje o fali samobójstw w polskich szkołach.

16 i 17 lutego
Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22

Dodaj komentarz